×
Budrunden er avsluttet for dette objektet.
Objektnr. 75
Følgebrev NK 229 1 kr Løve stemplet Bryn 2.2.45 sendt til fange nr. 14795 på Grini Fangeleir. (Fange 14795 er Johan I Nordstrøm) Født i Stavanger 5.6.1921, Arrestert 16.9.1944 på grunn av militær org. Satt på Akershus til 27.9.1944 kom til Grini samme dag. Hentet ut sammen med 13 andre motstandsmenn og henrettet på Akershus festning 17. mars 1945 som en hevn på Milorgs sabotasjer. Følgebrevet er signert mottatt av Ingolf Nordstrøm, Grini 6.2.45.
- Startdato:
- Sluttdato:
- Objekt ID: 5675562
- Promsys_ListingSystemIdNum: 5675563