× Budrunden er avsluttet for dette objektet.
Vinterauksjon 1. februar 2026
Objektnr. 75

Følgebrev NK 229 1 kr Løve stemplet Bryn 2.2.45 sendt til fange nr. 14795 på Grini Fangeleir. (Fange 14795 er Johan I Nordstrøm) Født i Stavanger 5.6.1921, Arrestert 16.9.1944 på grunn av militær org. Satt på Akershus til 27.9.1944 kom til Grini samme dag. Hentet ut sammen med 13 andre motstandsmenn og henrettet på Akershus festning 17. mars 1945 som en hevn på Milorgs sabotasjer. Følgebrevet er signert mottatt av Ingolf Nordstrøm, Grini 6.2.45.

Objektsbilde
Objektsbilde
Objektnr. 75
Aktiv Utropspris: 300,00 NOK
Nåværende pris:
300,00 NOK
()
Gjenstående tid:
11 Dager, 01:17:50
Ditt høyeste bud er 0,00 NOK
Eller
Eller
Auksjonarius.no vil by trinnvis for deg opp til høyeste bud. Høyeste bud er holdt hemmelig for andre brukere.
Budet ditt er en kontrakt mellom deg og den som har laget oppføringen. Budet er bindende.
Drammens Filatelist-Klub Drammen, NO
Vis selgers andre objekter

  • Startdato:
  • Sluttdato:
  • Objekt ID: 5675562
  • Promsys_ListingSystemIdNum: 5675563